Rakieta, piłki i buty tenisowe na korcie - Jak zacząć przygodę z tenisem ziemnym?

Jak zacząć przygodę z tenisem ziemnym ?

 

Na pierwszy rzut oka wydaje się to dość skomplikowane.

Najczęstsze myśli jakie powstają przed rozpoczęciem nauki :
Musze kupować specjalnie rakietę do tenisa ziemnego ?
Nie mam odpowiedniego sprzętu!?
Musze znać zasady żeby się cieszyć z gry?
Jak się trzyma rakietę?
Czy muszę od razu brać lekcje z trenerem?
Czy tenis musi być drogi?!
Jak wybrać odpowiedniego trenera?
Gdzie można zarezerwować kort?
Ile to kosztuje?

Otóż pytań jest dużo jak widać, ale odpowiedzi na nie mam nadzieję, że zachęcą Cię do rozpoczęcia treningów.

Pierwsze kroki z tenisem

Zacznijmy od tego, że nie trzeba specjalnie kupować sprzętu do gry. Często instruktorzy posiadają kilka zapasowych rakiet na wszelki wypadek dla swoich podopiecznych lub w recepcji kortu możemy sobie taką rakietę wypożyczyć na trening.
Wypożyczenie rakiety u trenera i w recepcji kortu jest najczęściej bezpłatne.
W doborze odpowiedniej wielkości rakiety pomoże Ci Twój trener, który wie jaka waga i wielkość rakiety będzie dla Ciebie najlepsza do rozpoczęcia przygody z tenisem ziemnym.

Przy nauce gry w tenisa ziemnego, zasady gry nie są tak bardzo ważne jak technika gry. Zasady są bardzo proste i łatwe do zapamiętania, natomiast technika gry jest punktem, nad którym będziesz musiał się zatrzymać i poświecić trochę czasu i cierpliwości.

Dlatego zaczynając treningi warto skorzystać z porad trenera, który specjalistycznie przygotuje cię do nauki techniki gry. Wytłumaczy jakiego rodzaju występują uderzenia piłki w tenisie ziemnym, pokaże poprawny uchwyt rakiety przy każdym z nich oraz praktyczne zastosowania tej wiedzy podczas gry na punkty.

Jak znaleźć odpowiedniego trenera?

W doborze trenera mogą pomóc Ci Twoi znajomi, którzy już kiedyś mieli styczność z tenisem ziemnym. Najczęściej po prostu sam ocenisz swojego trenera czy Ci pasuje jego styl prowadzenia treningu, czy też nie. Na pewno, jeżeli pierwszy trener nie przypadnie Ci do gustu, to nie zrażaj się i spróbuj jeszcze u następnego.

Czy tenis ziemny jest drogi?

Tenis ziemny nie musi być drogim sportem, tak jak we wcześniejszym temacie na naszym blogu wyliczaliśmy ile tenis może kosztować, tak tutaj tylko to przypomnimy. Otóż, lekcja indywidualna na pewno wyjdzie dużo drożej od grupowej, dlatego jeżeli zależy Ci na ekonomicznym rozwiązaniu zaproś znajomych do zabawy. Przy lekcji 2-3 osobowej, lekcja trwająca 60 minut będzie kosztowała około 40 – 50 zł. Będzie to koszt który już pokryje wynajęcie kortu oraz trenera. Korty są dużo tańsze podczas sezonu wiosennego, cena może się różnić nawet o połowę w stosunku do ceny zimowej. Aby trening był efektywny, grupa nie może liczyć więcej niż 4 – 6 osób. Przy rozpoczęciu nauki w grupie, dobrze aby wszyscy byli mniej więcej na podobnym poziomie. Wtedy wszyscy równocześnie korzystają z lekcji
i nikt się nie nudzi.

Co z kortem tenisowym?

Rezerwacje kortu można robić bezpośrednio w recepcji klubu tenisowego telefonicznie lub online. Są dostępne również specjalne portale tenisowe, które zajmują się tylko udostępnianiem harmonogramów kortów tenisowych. Jeżeli masz już swojego trenera poproś go, żeby się tym zajął. Na pewno Ci pomoże, a dla Ciebie to będzie duża wygoda i komfort jeżeli dostaniesz informację o już zarezerwowanym korcie na swoją lekcję.

Podsumowując: TENIS ZIEMNY DA SIĘ LUBIĆ !

Jak widać nie jest to bardzo skomplikowane i nie ma się czego bać.
Jeżeli szukasz doświadczonego trenera w pracy z dziećmi i dorosłymi to zapraszamy na treningi tenisa ziemnego w Krakowie, Skawinie, Proszowicach i  Michałowicach razem z nami 🙂
Organizujemy treningi dla dzieci już od wieku przedszkolnego i dla dorosłych.
Dojeżdżamy do klienta na korty, które najbardziej TOBIE odpowiadają do organizacji treningu. Mamy również stałe miejsca treningów na terenie Krakowa, Skawiny i okolic.
W ofercie mamy obozy tenisowe, i półkolonie dla dzieci.
Gwarantujemy świetną atmosferę, profesjonalne podejście do prowadzenia lekcji oraz gwarancje zadowolenia z treningu.

Zapraszamy na pierwszą lekcję GRATIS !

Zabierz swoją rodzinę na kort i spędzajcie aktywnie swój wolny czas 🙂

Zapisz się jeszcze dziś!

 

Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *