Dziewczynka na korcie tenisowym z piłką i rakietą tenisową

Jak dobrać rakietę dla dziecka?

Jak dobrać rakietę dla dziecka?

Chcesz aby Twoje dziecko rozpoczęło swoją przygodę z tenisem ziemnym, ale nie wiesz jak dobrać dla niego rakietę ?

Dobór odpowiedniego rozmiaru rakiety ma bardzo duży wpływ na komfort gry oraz na nukę kontroli ruchu. Rakiety tenisowe dla dzieci różnią się pod względem długości oraz wagi. Podczas doboru rakiety najlepiej spytać o to specjalistę np. sprzedawcę w sklepie tenisowym lub swojego trenera, który na pewno będzie wiedział jaki rodzaj rakiety będzie odpowiedni dla Twojego dziecka.

Poniżej przedstawiamy państwu tabelkę, w której zawarte są wartości odpowiadające rozmiarowi oraz wadze rakiety przeznaczonej do nauki gry w tenisa ziemnego.

WIEK (lata)
WZROST (cm)
ROZMIAR RAKIETY (cale)
WAGA RAKIETY (g)
2-3

75-90
17
150
do 4
95-105
19
160
4-6

110-120
21
180
6-9
122-137
23
200
9-12
137-152
25
230
13
142-165
26
240

Do bardzo dokładnego doboru rakiety, oprócz tabelki możemy się posłużyć jeszcze jedną metodą, w której rakieta trzymana przez dziecko nie może dotykać ziemi, odległość pomiędzy rakietą a ziemią powinna wynosić ok 3 do 5 cm.

A więc rozpoczynając swoją przygodę z tenisem ziemnym pamiętajcie drodzy rodzice o odpowiednim sprzęcie dla swojego dziecka. Rakiety dla dzieci nie należą do drogich rzeczy, również wymiana naciągu należy do rzadkości. Często w akademiach instruktorzy udostępniają sprzęt do treningu bezpłatnie. Wtedy właśnie instruktor powinien wskazać jaki rozmiar, oraz jaka waga rakiety dla dziecka będzie odpowiednia.

Podsumowując, serdecznie zapraszamy na pierwszy bezpłatny trening tenisa ziemnego w Krakowie, Michałowicach, Proszowicach oraz w Skawinie. Prowadzimy treningi tenisa ziemnego dla dzieci od 4 roku życia oraz dla dorosłych. Treningi odbywają się przez cały rok szkolny, a w okresie przerwy wakacyjnej zapraszamy na obóz sportowy. Na pierwszym treningu zdobędziecie Państwo informacje odnośnie sprzętu oraz organizacji akademii.
Zapraszamy !

Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *